Ziraat Bankası Sim Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Ziraat sim blokesi kaldırma kanalları banka tarafından belirlenmiştir. Hem çevrim içi kanalları aracılığı hem de telefon bankacılığı üzerinden sim blokesi kaldırılması mümkündür. Ziraat Bankası tarafından bloke kaldırma işlemi için sunulan platformlar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Bankamatik
 • Kısa mesaj numarası

Üzerinden Ziraat sim blokesinin kaldırılması mümkün hale getirilmiştir. Bu neden ile de belirtilen kanallar üzerinden işlem yapılabilir.

Sim Blokesi Neden Olur?

Ziraat sim blokesinin nedenleri kişinin ve hesabın güvenliğini sağlamak olarak gösterilmektedir. Özellikle çalıntı, kayıp ve bunlara benzer unsurlar ile karşılaşıldığı zaman sim blokesi yapılabilmektedir. Sim blokesinin nedenleri şu şekildedir:

 • Hat değişikliği
 • Telefon çalınması
 • Hat çalınması
 • Hat kaybı
 • Telefon kaybı
 • Bankacılık bilgilerine üçüncü tarafların ulaşmasını engellemek
 • Bilgilerin yayılmasını önlemek

ve benzeri güvenlik sebepleri nedeni ile sim kart blokesi koyulur. Bu blokeyi kişi talep edebileceği gibi banka tarafından da otomatik olarak bloke yapılabilir.

Sim Blokesi Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Sim blokesi kaldırma yöntemleri banka başvurusu olarak belirlenmiştir. Sim blokesini kaldırmak için banka ile iletişime geçmek gerekir. Bankanın belirlediği platformlar üzerinden sim blokesini kaldırmak mümkündür. Sim blokesi ekletmek için de müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek gerekir. Sim kart blokesi kaldırma yöntemi banka ile iletişime geçmektir. Banka ile iletişime geçildiği takdirde sim kart blokesi kaldırılır. Ziraat sim blokesi kaldırmak, ekletmek ya da ayarları değiştirmek için en hızlı yöntem müşteri iletişim merkezi ile irtibat kurmaktır.

Ziraat Sim Kart Blokesi Müşteri Hizmetlerinden Kaldırılır Mı?

Ziraat müşteri hizmetleri sim işlemleri için de kullanılabilmektedir. Telefon numarası ile ilgili değişiklik ve diğer işlemler için müşteri hizmetleri ile iletişim kurulabilir. Müşteri hizmetleri üzerinden tüm hesap, kart ve iletişim ayarlarının değiştirilmesi mümkündür. Ziraat sim kart blokesi müşteri hizmetlerinden kaldırılabilir. Telefon numarası değişikliği var ise yeni numara sisteme kaydedilebilir. Tüm işlemler için müşteri temsilcisine bağlanılması mümkündür.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

Ziraat Bankasi Musteri Hizmetleri Telefon Numarasi Nedir

Ziraat müşteri hizmetleri telefon numarası 0 850 220 00 00 olarak belirlenmiştir. Eğer istenir ise çağrı merkezi telefon numarası üzerinde de sim bloke işlemi yapılabilir. Ziraat Bankası çağrı merkezi telefon numarası ise 444 00 00 olarak belirlenmiştir. Bu telefon numarası üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanmak ve sim blokesi sürecini yönetmek mümkündür.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri Nelerdir?

Ziraat müşteri hizmetleri saatleri için herhangi bir limit bulunmaz. Müşteri iletişim merkezleri 7 gün 24 saat boyunca müşteri hizmetlerine bağlanmak mümkündür. Bayramlar ve özel günler de dahil olmak üzere müşteri hizmetlerine kolay bağlantı sağlanabilir. Müşteri temsilcileri haftanın her gün ve saatinde hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası Bloke Kaldırma SMS Numarası Nedir?

Ziraat bloke kaldırma kısa mesaj ile de yapılabilmektedir. Ziraat Bankasına dair yapılacak olan tüm başvurular için kullanılan tek bir kısa mesaj numarası bulunmaktadır. Bu numara üzerinden sim blokesi de kaldırılmaktadır. Sim blokesi kaldırmak için kullanılan kısa mesaj numarası 4747 olarak belirlenmiştir. Bu numara üzerinden birçok bankacılık işlemi yapılabilmektedir. Kullanıcılar genellikle müşteri hizmetlerine bağlanarak bloke sürecini yönetmektedir. Müşteri hizmetleri ile yapılan işlemler daha güvenlidir ve daha kısa süre içerisinde yanıt alınmaktadır.

Ziraat Sim Kart Blokesi ATM’den Nasıl Kaldırılır?

Ziraat sim blokesi bankamatik üzerinden kaldırılabilmektedir. Telefon numarası değişikliği ve onayı için bankamatiklerde yer alan ayarlar bölümü kullanılır. Bu yöntemi kullanmak için kişinin banka ya da kredi kartının olması gerekir. Kimlik numarası ve / veya hesap numarası kullanarak da ATM hesabına giriş yapılabilir. Ziraat sim blokesini kaldırmak için bankamatik üzerinden işlem yapılmasına izin verilmektedir.

Ziraat Sim Kart Blokesi Şubeden Nasıl Kaldırılır?

Ziraat sim kart blokesi şube üzerinden eklenebilir veya kaldırılabilir. Sim kart blokesi bir güvenlik önlemidir ve müşteri talep ettiği takdirde tüm bankacılık kanallarından bloke işlemi yapılabilir. Bankacılık kanallarını kullanmak için müşteri numarasının bilinmesi gerekir. Banka şubesi üzerinden yapılacak işlemlerde kişinin yanında kimlik kartını da götürmesi ve ibraz etmesi gerekmektedir. Ziraat sim blokesi kaldırmak için kullanılan yöntemlerden biri de banak şubesine gitmektir. Banka şubesine gidilemeyecek ise bu durumda internet bankacılığı gibi kanallar da tercih edilebilir.

Sitemizden BKM Express Nedir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın