Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi alabilmek için istenen kredi notu, 1500 ile 1900 arasıdır. Bu grup dahilinde kredi notuna sahip olan kişiler daha az riskli grupta kabul edildikleri için bankalar, daha önceki ödemelerini düzenli yaptıkları için güvenilir kabul ettikleri kişilere daha kolay ve hızlı kredi verirler.

3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yolları Nelerdir?

Kredi notunu üç ayda yükseltme yolları, finans ile ilgilenen kimseler tarafından şöyle sıralanmıştır:

 • Var olan tüm kredi ve kredi kartı borçlarının bir anda kapatılması kredi notunun hızlı yükselmesinde etkilidir.
 • EFT ve Havale işlemleri, kredi kartı üzerinden değil banka hesapları üzerinden yapılmalıdır.
 • Vadeli ya da vadesiz hesaplarda para bulundurulmalıdır. Sürekli olarak hesaba para girişi ve çıkışı yapılması da kredi notunun hızlı yükselmesini sağlayabilir.
 • Bir anda ödenmesi taraflarca pek mümkün olmayan borçlar, yapılandırmalı ya da sicil affından faydalanılarak silinmesi sağlanmalıdır.
 • Özellikle mevduat hesaplarında 1.000 TL ve üzerinde paranın bulunması, kredi notunun yükselmesini sağlar.
 • Kullanılmayan banka hesapları, vadeli ya da vadesiz olmaları fark etmeksizin kapatılmalıdır.
 • Kullanılan kredi kartının limiti ne kadar yüksekse, kredi notu hızlı bir şekilde düşebilir. Bu nedenle de kullanılan kredi kartlarının limitleri mümkün olduğunca düşük tutulmalıdır.

1200 Kredi Notu İle Ne Kadar Kredi Çekebilir?

1200 kredi puanı ile çekilebilecek kredi tutarı, bankalara göre belirlenir. Ancak bu kredi notunun çok yüksek olmaması nedeni ile, bankalar genellikle 10.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerini bu kredi notuna sahip kişilere verebilir. Ancak güvenlik sebebi ile birçok banka, kredi notu düşük tutulan kimselere kredi vermez.

Findeks Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Yükselir?

Bir ayda kredi notunun yükseltileceği maksimum seviye, genellikle 100 ile 150 puan aralığıdır. Kredi notunun yükselebilmesi için genellikle 1 aydan daha fazla zaman ihtiyaç vardır.

950 Kredi Notu İle Kredi Çekme Nasıl Yapılır?

950 kredi puanıyla kredi çekilebilmesi, bankalar tarafından genellikle kefil ve ipotek talebi ile verilir. Talep edilecek kefil sayısı ve ipoteklenecek olan mal varlığı, çekilmek istenen kredi türü ile kredi notuna göre değişir. Özellikle özel bankalar, bu kredi notunu çok düşük bulmalarından dolayı inisiyatifleri doğrultusunda kredi notu daha yüksel olan müşterilerine verdikleri tutarları bu not için vermeyebilirler.

1100 Kredi Notu İle Kredi Çekme Nasıl Yapılır?

Kredi notunun 1100 olması durumunda birçok banka, müşterilerini az riskli olarak görürler. Bu kredi notu ile alınacak olan kredi türü ihtiyaç kredisidir. Düşük tutarlı ihtiyaç kredisi veren bankalar, bu kredi notuna sahip kişilerin kredi başvurularını alabilirler. Bunun için de bankalara gidilerek şahsi olarak kredi başvurusu yapılması gereklidir.

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

kredi notu nasil yukselir

Kredi notunun yükselmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar, şöyle sıralanabilir:

 • Kredi notu belirli aralıklar ile kontrol edilmelidir. Özellikle kredi ödemesi olan kişilerin bunu yapmaları, notlarının ne kadar sürede ne kadar arttığını görmelerini sağlayacaktır.
 • Çok yakın aralıklar ile kredi çekmekten kaçınılmalıdır. Sürekli olarak kredi çekilmesi ve birden fazla kredi taksidinin aynı anda ödenememesi, kredi notunu olumsuz etkiler.
 • Kredi alacak kişi üzerine çekilecek olan fatura ödemelerinin düzenli ve son ödeme tarihleri geçmeden yapılması gereklidir.
 • Daha önce kredi çekecek birine eğer kefil olunmuşsa, kefil olunan kişinin kredi ödemelerini düzgün yapıpp yapmadığına dikkat edilmelidir.
 • Çekilmek istenen kredi, aylık gelirin çok üzerinde olmamalıdır. Taksitlerin gelirden fazla olması, kredi çekilmesini sağlayabilir ancak kredi notunu olumsuz etkileyebilir.
 • Kredi alınacak ya da kredi kartı kullanılan bankaların borçları düzenli olarak ödenmesi ve banka görevlileri ile sürekli olarak iletişimde kalınarak kendilerinden istenen kurallara uyulması sayesinde de kredi notu kolayca yükseltilebilir.
 • Kredi kartı ödemeleri yapılırken asgari borç ödemesinden ziyade borcun tümünün ödenmesi, kısa vadede kredi notunu yükseltir.

Findeks kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi alabilmek için findeks kredi notunun en az 1500 olması gereklidir. Findeks kredi notu, bankalar tarafından belirlenmiş olan kredi notundan farklıdır. Bu not, genellikle bankalardan değil kredi veren diğer kurumlar tarafından talep edilir.

Sitemizden 3D Secure Nedir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın