Ekpara Nedir? Ekpara Limiti Nasıl Arttırılır?

Ekpara sistemi, QNB Finansbank tarafından vadesiz hesap sahibi müşterilerine sunulmuş bir kredili mevduat hesabıdır. Acil nakit ihtiyacı olan kişiler, banka hesaplarının Ekpara limitlerini kullanarak ihtiyaçlarını giderebilirler.

Ekpara Limiti Nasıl Arttırılır?

Ekpara limitinin kullanılması, QNB Finansbank’ın Ekpara kullanımını uygun bulduğu müşterilerine bir fırsat sunması ve müşterilerin bu fırsatı kabul etmesinden sonra gerçekleşebilir. Ekpara kullanımı, diğer bankalarda olduğu gibi müşterilerin taleplerine göre değerlendirilmez. Eğer QNB Finansbank, müşterilerinin gelirlerinin düzenli olduğunu tespit eder ve diğer ödemelerinin de aksatılmadığını onaylarsa, kendilerine Ekpara limiti sunabilir. Tamamen isteğinize göre seçim yapabilirsiniz.

Enpara Ekpara Borcu Nasıl Ödenir?

Ekpara borcunun ödemesi, QNB Finansbank kullanıcıları tarafından gerçekleştirilmez. Kullanılmış tutar kadar borç, hesaba para girişi olmasının ardından banka tarafından otomatik olarak tahsil edilir.  

Ekpara Faiz Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ekpara’dan kullanılan paranın faiz hesaplaması, %1,80 oranı üzerinden gerçekleştirilir. Ekpara limitini kullanmış olan kişiler, kullandıkları tutara göre bu faiz üzerinden yapılan hesaplama kadar ücreti öderler.

En para ek para kapatma Nasıl Yapılır?

Kullanılmış Ekpara limitinin ödenmesi, QNB finansbank tarafından belirlenmiş olan şu kanallar üzerinden gerçekleştirilebilir:

  • Enpara cep telefonu uygulaması
  • Enpara müşteri hizmetleri
  • Enpara internet şubesi

Hesap kesimi gerçekleşmeden yapılmak istenen ödemelerin tümü, bu 3 yer üzerinden gerçekleştirilebilir. Ödeme yapmak isteyen ancak borcunun tümünü tek seferde kapatmak isteyen kişiler, talep ettikleri tutarlardaki ödeme tutarlarını girerek de ödeme imkanına sahiptirler.

Enpara Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Enpara’dan çekilecek olan nakit avansların tümü, 7 gün 24 saat boyunca QNB Finansbank ATM’leri üzerinden yapılabilir. Enpara kartları ile ATM’lerden kişiler kullanılabilir bakiyelerine göre para çekme işlemi yapabilirler.

Ekpara Ne Zaman Ödenir?

Ekpara’nın ödenme tarihi, hesap kesim tarihinden sonraki 1 ay içindedir. Enpara hesaplarının tümü, her ayın ilk günü kesilir. Ekpara kullanmış olan kimselere de bu tarih itibari ile 1 aylık bir süre tanınır. Bu süre içinde ödeme işleminin tamamlanmış olması gereklidir. Ödenmemesi durumunda, çekilmiş olan tutara göre hesaplara faiz işletilir.

Ek Hesap Anapara Borcu Ne Demektir?

Anapara borcu, ek hesap üzerinden çekilmiş olan para anlamındadır. Ek hesaplarından para çeken kişilerin borçlarına günlük ya da aylık faiz işletilir. Ödenmesi gereken tutar faizli tutardır. Yani, ödeme yapılırken anapara borcu ile beraber faiz ödemesi de yapılır.

Ekpara Limiti Ne Kadardır?

Ekpara kullanımı limiti, maksimum 10.000 TL’dir. Yani, kişiler Ekpara hesaplarından 10.000 TL’ye kadar para çekebilirler. Ancak çekebilecekleri para tutarı banka tarafından belirlenir. Herkes 10.000 TL olarak belirlenmiş bu tutarı kullanma hakkına sahip değildir.

Enpara Bas Biriktir Nedir?

enpara bas biriktir nedir

Bas biriktir sistemi, Enpara kullanıcılarının vadeli hesaplarında bulunan tutarla günlük olarak faiz veren bir sistemdir. Faizler, 24 saatlik süreç üzerinden hesaplanır ve hesabında belirli bir tutarda parası olan kişiler, belirledikleri saatlerden sonra paraya işlenmiş olan faizin hesaplarına geçtiğini görebilirler.

Enpara Kredi Kartı Borcu Nereye Ödenir?

Enpara kredi kartının borcu, ilgili banka hesabına bağlı olarak alınmış kredi kartı hesabına ödenir. Ödenecek olan kredi kartı borcunun ödeme kanalları ise Enpara tarafından şöyle belirlenmiştir:

  • Enpara.com İnternet Şubesi
  • Enpara Cep Şubesi
  • QNB Finansbank ATM’leri

Ek Hesaptan Para Çekilince Ne Olur?

Ek hesaplardan çekilen paralar, vadesiz hesaplara aktarılarak kullanım imkanı tanır. Ancak ek hesaptan çekilmiş olan paranın tutarı kadar, bankaların belirlemiş oldukları günlük faiz oranları da işletilir. Yani, ek hesap ödemeleri geri yapılırken paraya işlenmiş olan günlük faiz ile beraber ödenmek zorundadır.

Ek Hesap Kimlere Verilir?

Ek hesabın verildiği kişiler, aktif olarak banka hesabı kullanan kişilerdir. Maaş hesabı sahipleri, düzenli olarak farklı yerlerden gelen paraların bulunduğu hesaplar ve emekli maaş hesapları ek hesap imkanı sunan hesaplardan bazılarıdır. Her banka, uygun görmüş olduğu müşterilerine bir ek hesap limiti belirler.

Ek Hesap Borcu Taksitlendirilir Mi?

Ek hesabın taksitlendirme imkanı mevcuttur. QNB Finansbank’ın bazı müşterilerine sunmuş olduğu Ekpara hesabı da dahil olmak üzere, herhangi bir bankada tarafınca kullanılmış olan ek hesapların borçları, müşteri hizmetleri ile görüşülmesinden sonra veya mobil bankacılık uygulamalarından sunulan imkanlar ile taksitlendirmeye açıktır.

Sitemizden Kara Listeden Nasıl Çıkılır? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

“Ekpara Nedir? Ekpara Limiti Nasıl Arttırılır?” üzerine bir yorum
  1. Merhaba, makalenizde Ekpara Limiti ile ilgili güzel bir açıklama yapılmış. Ancak, daha fazla detaylı bilgi almak istiyorum. Ekpara limiti nasıl arttırılır? Hangi koşullar altında limiti yükseltebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

    Yanıtla
Yorum yapın