Aidatsız Ticari (Business) Kredi Kartları 2022

Aidatı olmayan business kart özelliği hem banka (hesap) kartları hem de kredi kartları için geçerli bir özelliktir. Aidat ödemesi olmayan kartların kullanımı gerçek kişiler için olduğu kadar tüzel kişiler için de önem taşır. Bunun sebebi ise bankaların bazı dönemlerde yüklü miktarda kart kullanım bedeli olan aidatı hesap üzerinden direkt tahsil etmesidir. Ticari kart kullananların ise yetkililere sunması gereken finansal dokümanlar bulunur. Bu finansal raporlarda gelir ve gider dengesini kurmak için tüm ödemelerin eşit olması gerekir. Dengenin eşit çıkabilmesi için de bazı şirketler tarafından aidatsız business kredi kartı tercih edilir.

Kredi Kartlarında Aidat Ödemesi Nedir?

Kredi kartı ve banka kartı gibi bankaların sunduğu ödeme ve para kullanma unsurlarından birçok banka aidat almaktadır. Burada bahsedilen aidat, ilgili kart için geçerli olan kart kullanım bedelidir. Bazı bankalar düşük miktarda ve senede bir kere aidat ödemesi alırken bazı bankalar ise daha yüklü miktarlarda kart kullanım ücreti talep etmektedir. Aidat ödemelerinin ne zaman olacağı ise bankalara göre değişen bir unsurdur. Birçok banka senede bir seferlik ödeme alırken diğer bankalar ise yılda iki veya üç kere aidat kesintisi yapabilmektedir.

Aidat Almayan Kredi Kartları Var Mı?

Aidatsız kredi kartı her bankanın olmasa da belirli bankaların sunduğu bir özelliktir. Bu durum her kart için geçerli olmayıp banka tarafından seçilen kategoriler ve hedef kitleler doğrultusunda farklı kartlar için belirlenir. Aidat ödemesi olmayan kredi kartları da bulunmaktadır. Bu kartlar arasında emekliler ve öğrenciler ya da gençler için olan kredi kartları önemli bir yer tutar. Ev kadınları için verilen birçok kredi kartından da aidat ücreti alınmamaktadır. Bunların yanı sıra işletmelere özel tasarlanan kredi kartlarından da eğer banka ister ise kart kullanım bedeli talep etmeyebiliyor.

Hangi Bankalar Ticari Kartlardan Aidat Almaz?

Aidat ödemesi olmayan ticari kartların sayısı oldukça sınırlıdır. Bu neden ile de çoğu kez aynı bankalar ve o bankaların aidat ödemesi olmayan kredi kartları tercih edilir. Tüketicilerin en sık tercih ettiği aidat ödemesi olmayan ticari kredi kartları şu şekildedir:

  • İş Bankası – Aidatsız Ticari Kart
  • Albaraka – World Business Kart
  • Vakıfbank – Tercih Business Kart
  • Finansbank – Ticari Kart KOBİ

Aidatsız business kredi kartı listesinde yer alan dört önemli banka ve kredi kartları bu şekildedir.

Türkiye İş Bankası Aidatsız Ticari Kart Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası Maximum Business aidatsız kredi kartı üye işyerlerine verilen bir kredi kartıdır ve ticari amaç ile kullanım için uygundur. Yıllık kart kullanım bedeli olmayan bu kredi kartına başvuru yapmak da son derece kolaydır. Maxipuan kazanılması kolay olan kart ile yapılan her harcamadan belirli oranlarda puan toplanır. Daha sonra ise farklı kampanya ve ödemelerde bu puanlar nakit olarak da kullanılabileceği gibi indirim oranı olarak da tercih edilebilir.

İş Bankası Aidatsız Ticari Karta Nasıl Başvuru Yapılır?

aidatsiz ticari business kredi kartlari 2022

İşbank aidatsız ticari kart başvuruları kurumsal bankacılık kanallarından yapılabilir. İş Bankasının belirlediği çevrim içi bankacılık kanallarının yanı sıra telefon bankacılığı üzerinden de kart başvuruş yapılmasına izin verilir. Eğer istenir ise müşteri temsilcisi ile banka şubesinde görüşerek de kart kullanım bedeli olmayan kredi kartı başvurusu yapılabilir. Yetkilendirilmiş ya da üzerine karar alınmış kişilerin ticari kart başvurusu yapması gerekir.

Albaraka Türk World Business Kart Özellikleri Nelerdir?

Albaraka World Business kredi kartı ticari amaç ile kullanılan bir kart türüdür. Yıllık kart kullanım bedeli bulunmaz ve dünyanın her yerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ortak ATM’lerde rahatlıkla kullanılabilen bu kartın ayrıca temassız işlem yapılmasına da izin verir. Kartın diğer özellikleri ise şu şekildedir:

  • Aidat ödemesi yoktur.
  • Yurt dışında kullanılabilir.
  • ATM işlemleri için uygundur.
  • Limit değişiklikleri şubeye gitmeden yapılabilir.
  • Wordpuan biriktirilebilir.

Albaraka World Business Karta Nasıl Başvuru Yapılır?

Albaraka ticari kart almak isteyen kişilerin başvurularını banka şubesi üzerinden yapması gerekir. Albaraka, ticari kartların başvurusunu sadece şubeden ve şahsen başvuru yöntemi ile kabul etmektedir. Aidatsız business kredi kartı almak isteyen kişiler en yakın Albaraka şubesine giderek talep oluşturabilir ve aynı gün kredi kartını teslim alabilirler.

Sitemizden Kefil Borcu Ödenmezse Ne Olur?. Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın