Başarılı Olmak İçin Size İlham Verecek En İyi Motivasyon Sözleri

Motivasyon sözleri herkesin hayatında en az bir kere duyduğu ve ilham veren öğütler olarak da adlandırılabilir. Günümüzde bireyselleşmenin de artmasıyla birçok kişi için bu motivasyon sözlerinin verdiği manevi destek dikkat çekicidir. Özellikle ümitsizliğe kapılan pek çok kişi için bu motivasyon sözlerinin verdiği güç ile kişiler daha büyük işleri başarmak için benzer sorunları yaşayan kişilerin hayat hikayelerine bakarak ve onların benzer durumlar için ne tür yorum yaptıklarını öğrenmek iyi bir ilham kaynağı olacaktır.

Başarılı olmak isteyen herkesin yaşadığı birçok sorun vardır. Bu sorunlarla ilgili sözler çoğu kişi için kılavuz olmakta ve ne zaman umutsuzluğa düşülse yeniden harekete geçilmesi için ilham vermektedir. Başarılı olmak için size ilham verecek en iyi motivasyon sözleri yolunuzu aydınlatacaktır. Dünyaca ünlü sanatçılar, iş insanları, bilim insanları ve liderlerin birçok farklı sözünden ilham alan binlerce insan hayatlarını bu doğrultuda değiştirme gücünü de kendinde buluyor.  

Yeni Başlangıçlar İçin Motivasyon Sözleri Nelerdir?

Yeni başlangıç motivasyon sözleri hayatının en az bir döneminde her şeye sıfırdan başlamak isteyen kişiler için iyi bir yol gösterici olabilir. Hayata tutunmak ve yeniden başlamak için size ilham verecek motivasyon sözleri arasında Mustafa Kemal Atatürk, T.S. Elliot, Amy Elizabeth, Buda ve daha birçok tarihe damgasını burmuş ismin sözleri yer almaktadır.

Yeni başlangıçlar yapmak ve hayata yeniden güçlü bir şekilde tutunmak için size ilham verecek motivasyon sözlerinden bazıları ise şöyle:

 • ‘’Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak’’  – Mustafa Kemal Atatürk
 • ‘’Sadece çok ileri gitme riskini alanlar ne kadar ileri gidebildiklerini görür’’ – T.S. Eliot
 • ‘’Yüzleşmediğimiz korkularımız sınırlarımızı oluşturur.’’ – Amy Elizabeth
 • ‘’Kaybolmak yolu öğrenmektir.’’ – Afrika atasözü
 • ‘’Kendini fetheden bir adam savaşta bin kişiyi fetheden birinden daha büyüktür.’’ – Buda

Zorluklarla İlgili Motivasyon Sözleri Nelerdir?

Zorluklarla ilgili motivasyon sözleri özellikle yaşamın kötü anlarında birçok kişiye ilham vererek daha büyük işler başarmak için manevi güç vermektedir. Sizinle benzer sorunları yaşayan ve başarılı olan kişilerin hayat hikayelerinden örnek alarak ve onların bu tür durumlar hakkında neler söylediklerini okuyarak zorluklarla daha rahat başa çıkma becerisine sahip olabilir ve ilham veren motivasyon sözleri ile zorluklara karşı direnebilirsiniz. Zorluklara karşı motive edecek ve her an yolunuzu aydınlatacak sözlerden bazıları sizlere rehber olacaktır.

 • ‘’Eylem, tüm başarının temel anahtarıdır.’’ – Pablo Picasso
 • ‘’Hayat, sıkı çalışma olmadan ölümlülere hiçbir şey vermez’’ Horatius
 • ‘’Sürekli yaptığımız şey neyse biz oyuz. O halde, mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır.’’ – Aristotales
 • ‘’Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.’’ Samuel Beckett
 • ‘’Tercihleriniz umutlarınızı yansıtsın, korkularınızı deil.’’ Nelson Mandela
 • ‘’Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir.’’ Leonardo da Vinci 
 • ‘’O kadar zeki olduğumdan değil, sadece problemlerle daha uzun süre vakit geçiriyorum. ’’ – Albert Einstein

Kadınlara İlham Verecek Motivasyon Sözleri

kadinlara ilham verecek motivasyon sozleri

Kadın motivasyon sözleri özellikle aile, eş, mahalle ve toplum baskısı altında ezilen kadınların ilham alması ve hayata her şeye rağmen yeniden başlamasını teşvik etmesi açısından önemlidir. Bilhassa baskıcı toplumlardan çıkan ve başarıları ile göz kamaştıran kadınların ilham veren sözleri, onlardan sonra gelen nesillere de umut ışığı olmaya devam ediyor. Kadınları motive edecek ilham veren sözler hayatın her alanında sizlere destek olacaktır.

 • ‘’Güç size verilmez, alırsınız!’’ – Beyonce
 • ‘’Hayatta bazen başarısız olmak kaçınılmazdır. Bu durum sizin yaşadığınızın kanıtıdır. Çünkü hiç başarısız olmamı biri hiç yaşamış sayılmaz.’’ – J.K Rowling
 • ‘’En cesur hareket, kendiniz için düşünülebilmektir.’’ – Coco Chanel
 • ‘’’Vazgeçemezsin! O zaman herkes gibi olursun!’’ – Chirs Evert

Kısa Başarı İçin İlhan Veren Sözler

Bilinmeyen motivasyon sözleri arasında yer alan birçok kısa cümle gün içinde ne zaman umutsuzluğa düşseniz sizi yeniden harekete geçirecektir. Kısa motivasyon sözleri ile hayatınızın en umutsuz anlarında bu sözleri açıp okuyarak veya zihninize kazıyarak yolunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Başarılı olmak için size ilham verecek en iyi motivasyon sözleri her zaman size umut ışığı olacaktır.

Ayrıca Genç Girişimci Desteği 2022 Bilgilerine de bakabilirsiniz.

“Başarılı Olmak İçin Size İlham Verecek En İyi Motivasyon Sözleri” üzerine bir yorum
 1. Gerçekten ilham verici! Yeni başlangıç yapmak için motivasyon sözleri arıyordum ve burada tam istediğim şeyleri buldum. Yazınızı okuyunca kendimi motive olmuş hissediyorum. Teşekkür ederim!

  Yanıtla
Yorum yapın