2022’de Deneyebileceğiniz 10 Farklı E-Ticaret İş Fikri

2022 yılında yapılabilecek e-ticaret fikirleri arasında dropshipping de yer almaktadır. Bu e-ticaret iş fikri sayesinde kişiler stoksuz olarak internet üzerinden satış gerçekleştirebilmektedir. Bu durum özellikle sermayesi olmayan insanlar için oldukça avantajlıdır. Ürünler doğrudan tedarikçi ya da üretici müşterilere satılmaktadır.

Aşağıda dropshipping ile benzer şekilde uzaktan yapılabilecek farklı iş modelleri açıklanmıştır. Bu iş modellerini yapmanın birden fazla avantajı bulunmaktadır:

  • Uzaktan iş modelleri kişilere geniş bir müşteri portföyü sağlamaktadır.
  • Uzaktan yapılan modellerde büyük bir sermaye gerekmemektedir.
  • Her şey online olarak yürütüldüğü için evden çıkılmasına gerek yoktur.

Güzellik Ürünleri Satmak

Güzellik malzemesi satışı normal olarak yapılabileceği gibi uzaktan da yapılabilmektedir. Uzaktan yapılan satışlarda var olan bir pazar kullanılarak müşterilere ulaşılabilmektedir. Ayrıca yeni bir pazar yaratılarak da güzellik ürünlerinin satışı yapılabilmektedir. 

İkinci El Ürün Satmak

Kullanılmış ürünleri satılığa çıkarmak eldeki malları değerlendirmek açısından oldukça kazançlıdır. İnsanlar kaliteli ürünler alarak uygun bir tutar ödemeyi istemektedir. Bu durum süreci ikinci el malzeme alımına itmektedir. Satış yapmak isteyen kişilerin tek yapması gereken şey kullanılabilir durumda olan mobilya, mücevher, giyim, ayakkabı gibi eşyalarını ikinci el olarak satışa çıkarmaktır. Bunun için ikinci el ürün kabul eden sitelerden yararlanılabileceği gibi yeni bir web sitesi de açılabilir.

Akıllı Ev Ürünleri Satmak

Evde kullanılabilecek akıllı ürünler satarak güzel bir kazanç elde edilebilmektedir. Nesnelerin interneti konusunda yapılan çalışmalar her geçen gün daha da artmaktadır. İnsanlar birbirleri ile internet üzerinden iletişim kurabilen cihazları satın alarak hayatlarını daha da kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu cihazlar arasında içerisindeki yiyeceklerin bitip bitmediğini takip eden buzdolabı da yer almaktadır. Ayrıca stresli insanların duygularını anlayarak onlara uygun bir şarkı açılmasını sağlayan akıllı hoparlör de akıllı ev ürünleri içerisine dahil edilmektedir.

Akıllı Saatler Satmak

Akıllı Watch satışı günümüzde son derece popülerdir. Hem analog hem de dijital saatler insanların günlük programlarını takip etmesini sağladıkları için oldukça sık tercih edilmektedir. Bu nedenle saat satışı yapan firmaların kazançları her gün daha da yükselmektedir. Bu e-ticaret iş fikri sayesinde yüksek oranda kazanç elde edilebilmektedir.

Online Kurs Vermek

Uzaktan ders vermek yalnızca ülke çapında değil ulusal olarak yapılabilmektedir. Bu konuda çalışan pek çok girişimci ve öğretmen online şekilde kurslar vererek öğrencilere ulaşmayı planlamaktadır. Bu kurslar genel olarak çevrimiçi eğitim mağazalarında satışa çıkarılmaktadır. Ayrıca ücretsiz video platformlarından da bazı kurslara ulaşılabilmektedir. Ücretsiz video izlenen platformlara video koyan öğretmenler izlenme başına belirli bir miktarda ücret almaktadır.

Elektronik Kitap Yazmak

elektronik kitap yazmak

Online kitap yazmak bu konuda yetenekli olan kişilerin sermayesiz olarak yapabileceği bir şeydir. Kitap yazarak yayıncılara satmaya çalışma devrinin kapandığı 2022’de online yazarlık dönemi başlamıştır. Kitaplar kişiler tarafından yazılabileceği gibi farklı birinin de yazması sağlanabilmektedir. Konunun özgün olması ve farklı bir kaynaktan kopya cümlelerin alınmaması son derece önemlidir.

İçerik Üretmek

Siteler için yazı yazmak internet dünyasında oldukça değerli bir hizmettir. İçerik yazmada iyi olan kişiler bu konuda uzmanlaşmış ajanslar bünyesinde çalışabilmektedir. Ayrıca kişiler kendi web sitelerini açarak da yazılarını yayınlayabilmektedir. Bu iş için gerekli olan şeyler arasında bilgisayar ve internet bulunmaktadır. Bunun dışında kişilerin kendi istek ve dikkatleri içeriklerin kaliteli olmasını sağlayarak daha fazla kar elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Doğal Ürün Satmak

Doğal köy ürünleri satmak tamamen çevre dostu ve doğal bir yaşam tarzının benimsenmesini sağlamaktadır. Kişilerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olan doğal ürünler bahçelerden ya da tarlalardan elde edilebilmektedir. Ayrıca üretim yapan bir firmadan alınan doğal ürünlerin satışı da online olarak yapılabilmektedir. Güvenli malzemelerden imal edilen temizlik, ev ve gıda ürünleri 2022 tercihleri arasında yer almaktadır.

Oyuncak Satmak

Oyuncak satışı eski zamanlardan daha az kar ettiriyor gibi görünse de durum bu şekilde değildir. E-ticaret iş fikri içerisinde yer alan oyuncak satışı ile 0-10 yaş arası çocukların velilerine hitap edilmektedir. Yelpazesi oldukça geniş olan bu alan içerisine online ortamdan video oyunu satışı yapmak da girmektedir. Video oyun satışı daha büyük yaşlarda çocukları ve yetişkinleri de kapsamaktadır.

Ayrıca KYK Kredi Faizli Mi? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Yorum yapın